Atrakcje które warto zobaczyć!

Koniecznie odwiedź najciekawsze miejsca w naszej okolicy

ZATORLAND PARK ROZRYWKI
- ZATOR -

PARK DINOZAURÓW, PARK OWADÓW, PARK MITOLOGII, LUNAPARK – Największy w Europie park ruchomych dinozaurów.

ENERGYLANDIA PARK ROZRYWKI
- ZATOR -

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

PARK MINIATUR
- INWAŁD -

Park Miniatur „Świat Marzeń” to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Potrzebne jest tylko kilka minut by przekroczyć granicę.

MUZEUM AUSCHWITZ BIRKENAU
- OŚWIĘCIM -

Obóz koncentracyjny Auschwitz (1940-1945) jeden z czterech hitlerowskich obozów koncentracyjnych założonych na okupowanych ziemiach polskich  wchodzących w skład przedwojennego terytorium państwa polskiego, był największym hitlerowskim obozem koncentracyjnym, czyli miejscem stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największym ośrodkiem natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów.

KOPALNIA SOLI
- WIELICZKA -

Poznacie Legendę o pierścieniu św. Kingi i ujrzycie jej niezwykłą, znaną na całym świecie kaplicę. Zobaczycie solne jeziorka i piękne rzeźby wykute w soli przez wielickich górników.

DOM RODZINNY JANA PAWŁA II
- WADOWICE -

Muzeum w domu rodzinnym papieża Jana Pawła II mieszczące się przy ulicy Kościelnej 7 (dawniej Rynek 2) w Wadowicach obok Bazyliki Ofiarowania NMP, dokumentujące życie i działalność kapłańską, a także związki papieża z Wadowicami.

OGRÓD ZOOLOGICZNY
- KRAKÓW -

Każde większe miasto ma swój ogród zoologiczny. Tak też jest i z Krakowem. To miejsce, które nie tylko pozwala spędzić ciekawie czas z dziećmi i pokazać im jak wyglądają egzotyczne gatunki. To także miejsce, w którym te gatunki są ratowane od wyginięcia.

MUZEUM ZAMKOWE W PSZCZYNIE
- PSZCZYNA -

Muzeum Zamkowe w Pszczynie to unikatowe miejsce na mapie Polski. Urzeka autentyzmem, przenosząc widza w klimat arystokratycznej rezydencji z przełomu XIX i XX wieku, której wygląd nie zmienił się po dziś dzień.

SANKTUARIUM PASYJNO-MARYJNE
- KALWARIA ZEBRZYDOWSKA -

.Kalwaria Zebrzydowska, położona w malowniczym Pogórzu Makowskim (pow. wadowicki, woj. małopolskie), to nie tylko kościół i klasztor, ale również zespół kaplic i kościołów dróżkowych, oraz manierystyczny park krajobrazowy.